Reportage in the orthopaedic surgery unit in the Diaconesses Croix Saint Simon hospital in Paris. Placing a second hip prosthesis.

اقدامات لازم جهت آمادگی برای جراحی 

آمادگي براي جراحي تعويض مفصل ران از هفته ها قبل از تاريخ دقيق جراحي آغاز ميشود . جراح ممكن است در موارد ذيل با شما گفتگو نمايد.

  • معاينه دندان ها : جراحي های دندان همچون كشيدن دندان و عمل جراحي لثه باید قبل از جراحي تعويض مفصل انجام گيرد تا از ايجاد عفونت جلوگيري نمايد.
  • توصیه های دارویی : جراح ممکن است شما را در مورد قطع مصرف بعضی از داروها قبل از جراحي راهنمايي نمايد ٬لذا قبل از جراحی لازم است تمامی داروهای مصرفی خود اعم از شیمیایی یا گیاهی و حسایست های غذایی یا دارویی خود را به پزشک یا پرستار اطلاع رسانی فرمایید . برخی داروها که خون شما را رقیق می کنند باعث افزایش خون ریزی بعد از جراحی و مداخله در بهبودی شما خواهند شدو استفاده از این نوع داروها باید قبل از انجام جراحی متوقف شودمانند وارفارین و …..
  • قطع كشيدن سيگار : سيگار كشيدن خطر ايجاد مشكلات ريوي بعد از عمل را افزايش داده و بر بهبود زخم تاثير منفی مي گذارد .
  • كاهش وزن : بيماراني كه اضافه وزن دارند با كاهش وزن موجب كاهش فشار بر روي مفصل جديد خود مي گردند.
  • تست هاي آزمايشگاهي: آزمايشات خون ، ادرار، نوار قلب و عكس قفسه سينه ممكن است قبل از جراحي براي بررسي آمادگی عمل انجام گيرد.
  • سلامت و افزایش قدرت عضلات بدن: اين نكته مهم است كه در بهترین وضعیت سلامت عمومی خود باشید تا موجبات انجام هرچه بهتر عمل جراحي را فراهم کنید ٬لذا حتما از چند روز قبل از عمل غذای سالم و مایعات زیاد مصرف فرماییدو از داشتن استراحت و ورزش کافی نیز اطمینان حاصل نمایید.با توجه به اینکه بعد از عمل مدتی ناگزیر از استفاده واکر یا عصا می باشید٬لذا در ویدیو زیر چند تمرين ورزشي كه ممكن است جراح به شما جهت افزایش قدرت مفاصل توصيه نماید، معرفي مي گردد.
    به خاطر داشته باشید قبل از شروع هر برنامه ورزشي با پزشك خود مشورت نماييد. و همینطور در صورت ايجاد درد و تورم بعد از ورزش به پزشك خود اطلاع دهيد.
  • پرسیدن سوال : مطمئن شوید از آنچه قرار است انجام شود و اين نكته مهم است كه قبل از عمل جراحي هر سوال كوچكي را كه در ذهن داريد ، از جراح بپرسيد. همچنين مهم است كه در مورد روش هاي جراحي كه مي تواند براي شما استفاده شود با جراح خود صحبت نماييد .
  • پوشش بیمه: در صورت استفاده از پوشش بیمه از اعتبار آن مطمئن شوید.